ATATÜRK

              DR.FAZIL KÜÇÜK

              RAUF RAİF DENKTAŞ

VİZYONUMUZ

 

Sevgi ve hoşgörü ortamında mutlu, başarılı, çağdaşözgüvenli ve yaratıcı bireyler yetiştirmek.

 

                                                    MİSYONUMUZ

 

.Atatürk ilke ve devrimleri ışığında,Kıbrıs Türk Toplumunun mücadelesini bilen öğrenciler yetiştirmek.
·Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak özgüvenlerini yükseltmek. 

.Yurt ve dünya sorunlarına duyarlı bireyler yetiştirmek.
·İnsan ve vatandaşlık haklarına saygılı bireyler yetiştirmek.
·Barıştan yana,
·Çevreyi koruma konusunda duyarlı bireyler yetiştirmek.

.Derslerin, soyut ve ezbere dayalı değil, ölçmeye ve yaşantıya dayalı, günlük yaşamın içindeki yeri ile ilişkilendirilerek işlenmesi önemsenir.

 

 

 

 

 

 

                                             Cihangir Düzova İlkokulu’nun Tarihçesi

 

           Cihangir Düzova İlkokulu 1974’ten sonra Düzova İlkokulu ismiyle Türk öğrencilerin kullanımına geçti.O dönemde 3 öğretmen ve birleştirilmiş sınıflarda öğretim sürdürüldü. İlkokul 6 yıl da tamamlanmaktaydı..İlkokullardaki 6. sınıfın kaldırılmasıyla Düzova İlkokulundaki  öğrenci gurubu da değişti.

         Komşu okul Cihangir İlkokulu ile Düzova İlkokulları merkez okul projesinin denenmesi için pilot okul seçilerek uygulamaya konuldu.Bu amaçla anasınıf, birinci sınıf ve ikinci sınıflar Düzova İlkokuluna geldi. Üçüncü sınıf, dördüncü sınıf ve beşinci sınıflar ise Cihangir İlkokulunda öğretime devam ettiler. Bu dönemlerde her iki okul yönetim olarak bir birinden bağımsız iki ayrı müdürle idare edilmesine rağmen özel günler birlikte kutlanırdı.(23 Nisan,müsamere…)

         2000 yılına kadar devam eden bu uygulama, 2000 yılında değişti. Her iki okulun öğrencileri de başka bir okula taşınırken, Düzova İlkokulunda 4 yaş , anasınıf (okul öncesi) birinci ve ikinci sınıf öğrencileri kalarak öğretime devam edildi. 2 öğretmenle eğitim öğretim sürdürüldü.

 

         2007-2008 Eğitim öğretim yılında Düzova İlkokulu merkezileştirilerek   5 köyden öğrenci taşınmaya başlandı. Düzova, Cihangir, Çukurova, Yeniceköy ve Kalavaç’tan öğrencilerin gelmesiyle okul nüfusu artı.Okulun ismi Cihangir Düzova İlkokulu oldu. Okul öncesi bölümü Cihangir köyünde, ilkokul bölümü ise Düzova köyündedir.Bir müdür  14 öğretmenle ve üç hademeyle  hizmet vermektedir.

 

 

© 2016 CİHANGİR DÜZOVA İLKOKULU WEB PROJESİ —   YÖNETİM DANIŞMA: ERHAN CEYLANLI

İLETİŞİM TEL: 2323941

Untitled